Adam Ferency

7,8
26 288 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Adam Ferency

Dlaczego nie ma wpisu ?? zagrał rewelacyjnie. Kto oglądał ten wie. Więc dopisac dopisac...

mirindaaa

Golgota Wrocławska-Ostatnie 20 minut filmu miażdży emocjonalnie człowieka. Wstrząsający jeden z lepszych jaki widziałem. Bardzo dobra gra aktorska m.in. przez pana Adama.

mirindaaa

Golgota to teatr, wobec tego nie rozumiem dlaczego miałaby być na filmwebie.

Winston_Wolf

teatr...? byłeś kiedyś w teatrze? ;) błahaha

Maurycy_2

Teatr telewizji... w skrócie teatr, przedstawienie. Nie ośmieszaj się.

Winston_Wolf

To Ty się nie ośmieszaj swoim brakiem umiejętności wyczucia ironii ;)

Maurycy_2

Ha ha, super ironia, błaznuj sobie dalej.

Winston_Wolf

Skoro nie wiesz co to ironia, nie mamy o czym rozmawiać.
I nie odpisuj już z łaski swojej...

Maurycy_2

Dodam że jak na teatr telewizji to raczej nietypowa produkcja.
Spokojnie można by to puścić w kinach i mamy normalną fabułę.
"Normalną", która rozłożyłaby na łopatki 95% innych polskich produkcji.

mirindaaa

Dlatego, że Filmweb olewa Teatr telewizji i filmy dokumentalne (wielka szkoda, zwłaszcza w przypadku "Golgoty wrocławskiej" ale głową niestety muru nie przebijesz :-( )!!!!

Bociek_O_le

hej
Witam Was

Oglądałem wczoraj przypadkiem w nad ranem na TVPolonia i jestem wstrząśnięty...nie umiałem potem spać,ciągle myślałem o tym.Dlaczego podczas wojny nasi sprzedawali naszych nazistom,a po wojnie sowietom:( smutne...
Oglądał ktoś z Was niedawno też Teatr Telewizji: "O prawo głosu" (2008).
Również tematyka ta sama - premier RP na uchodźstwie wraca do Ojczyzny i próbuje coś zmienić, niestety przesłuchania itp. itd. jest zmuszony uciekać z kraju bowiem grozi mu śmierć, główną rolę zagrał A.Ferency!
Tematyka ta sama, przesłuchiwania, wyroki śmierci itp. itd.

Mam pomysł: jako,że filmweb takowych filmów nie ma w swojej bazie to proponuje zarejestrowanym użytkownikom pozbierać informacje ze stron,(pewnie na iTVP coś będzie) i moglibyśmy wspólnymi siłami takie filmy wprowadzić (recenzja, zdjęcia itp.) jeśli jest ktoś chętny to podaje swój nr GG: 1504977

użytkownik usunięty
Adi_83

Skoro na FilmWebie jest "Śmierć rotmistrza Pileckiego", to nie rozumiem, czemu nie ma "Golgoty wrocławskiej". Myślę, że to tylko niedopatrzenie, które wkrótce zostanie skorygowane.

A propos np. zdjęć z "Golgoty": czy gdyby porobić screenshoty i wykorzystać je w opisie filmu, to czy nie byłoby to naruszenie praw autorskich?

Hej, wiele ludzi tutaj wrzuca zdjęcia itp. więc jakbyś zrobił screenshoty (oczywiście bez loga jakiejś telewizji) i wrzucił je do opisu to nie byłoby to naruszenie praw autorskich.Za parę dni postaram się zaopiekować paroma filmami...trzeba młodym Polakom pokazać prawdziwą historię... Pozdro

użytkownik usunięty
Adi_83

To skoro tak, to mogę porobić screeny ze "Śmierci rotmistrza Pileckiego", "Golgoty wrocławskiej" i "Mordu założycielskiego".
Jeśli będziesz montował odpowiednie strony i trzeba będzie dodać screeny, to daj mi znać.

Hej podaje Ci moje GG:1504977 napisz do mnie, chętnie z Tobą stworzę dział filmów dotyczących po 45'roku..."wyklętych żołnierzy"!!!

mirindaaa

Podjąłem kolejną próbę dodania "Golgoty", napisałem również do weryfikatora krótkją notkę, jej treść wklejam tutaj:
"Moja ostatnia próba dodania golgoty zakończyła się niepowodzeniem, gdyż kweryfikujący określił to jako spektakl teatralny. Pragnę zwrócić uwagę, że na filmwebie znajduje się chociażby "Ostateczne rozwiązanie": (http://www.filmweb.pl/film/Ostateczne+rozwi%C4%85zanie-2001-94717) którego konwencja jest podobna a można by nawet rzec, że bardziej teatralna niż w przypadku "Golgoty". Bardzo prosiłbym żeby nie sugerować się byle czym i odrzucać to.. z nie do końcazrozumiałych powodów, tym bardziej że nie jestem jedynym filmwebowiczem który dostrzegł tę niekonsekwencję: http://www.filmweb.pl/person/Adam+Ferency-310/discussion/Golgota+Wroc%C5%82awska -1036237
Bardzo proszę o powazne potraktowanie tematu.. Jan Komasa nie jest już obecnie anonimowym reżyserem, a przepustkę do większej kariry dała mu przede wszystkim "Golgota".
Wydaje mi się, że jeżeli produkcję zagraniczną tego typu mozemy umieścić w naszym filmwebowskim rankingu, to "Golgota" również tutaj pasuje...."

Aglarion

Przecież to proste - w "Ostatecznym rozwiązaniu" ofiarami są przedstawiciele "szczególnego narodu", a w "Golgocie wrocławskiej" są katami - i wszystko jasne aj waj.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones